Diamantová jistota

Podařilo se mi zachytit zvýšené množství e-mailů s nabídkou investice do diamantů od společnosti Diamonds International Corporation, zkr. DIC.

Ta nyní přichází na trh se zcela novým programem nazvaným „Diamantová jistota“. Odkazy v mailu pak vedou na stránky https://www.diamondcertainty.com/cs/.

Zvláštní je, že společnost DIC neuvádí na svých stránkách právní formu ani sídlo, jen adresu showroomu, a nelze ji pod tímto názvem dohledat ani v obchodním rejstříku. Jak by to také šlo, když 20. 10. 2017 došlo k přejmenování této společnosti na Impello Palma a.s., o čemž se na svých stránkách ani nenamáhá informovat.

Zdá se, že podle výše odkazovaného výpisu původně vystudovaný lékař a specialista na síťový marketing MUDr. Luboš Říha již není ani ředitel ani člen správní rady této společnosti a místo něj tam figuruje jakýsi Coralyn Pacheco Romero. Ale neřešme majetko-právní stavy, ani osobnost a charisma pana presidenta.

Podstatné je, že v rámci této kampaně jsou oslovováni vysoce postavení manažeři a zaměstnanci, u kterých lze vzhledem k jejich pracovnímu zařazení předpokládat nadprůměrný příjem a možnost, že by se mohli k investici do diamantů nechat snadněji přesvědčit, např. i pomocí tohoto videa.

Zde pak najdete ještě jedno starší video od Milana Sedláčka, který byl svého času také dost aktivní, ale nyní je jeho web nedostupný, nicméně k jeho článkům se lze stále dostat. Další výraznou tváří je pak pan Jiří Stašek, video zde anebo Jiří Hladík, video zde. A zapomenout nesmíme ani na finalistku České Miss 2017 a nyní PR manažerku Markétu Matoušovou, která má ráda cestování, sport, modeling a všechny krásné věci, jako jsou diamanty, video zde.

Ovšem pozor, kromě těchto oficiálních představitelů společnosti, je zde ještě spousta dalších partnerů, z nichž někteří mají profily i zde na LinkedIn, takže můžete být osloveni i touto cestou. Odkazy sem dávat nebudu, vyhledat si je můžete sami, ale je možné, že dříve si najdou oni vás. (Pokud jste již byli kontaktováni a váháte, zda do toho jít, přečtěte si toto.)

Celá kampaň ohledně výhodnosti investice do diamantů a vybudování pasivního příjmu jest vedena velice profesionálně, od působivé webové prezentace, propagačních videí na youtube, přes personifikované e-maily, až po diskrétní osobní komunikaci.

Mějte se však na pozoru, v rámci kampaně je využíváno pokročilých technik sociálního inženýrství a argumentačních klamů k tomu, abyste nakoupili a případně se i vy sami stali distributorem a zajistili si vedlejší příjem.

Nemám nic proti vedlejšímu příjmu a diverzifikaci portfolia, ostatně je to naprosto legitimní způsob zvládání rizika. Problém je zde v něčem zcela jiném – vysoké ceně těchto diamantů a nízké návratnosti. Jinými slovy, za cenu za jakou je koupíte, je už nikdy nejspíš neprodáte, a spíš proděláte, a s tím je nutné počítat.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,

 1. Anonymous

  Další motivační video:
  https://www.youtube.com/watch?v=Agn0IkvQgJA

 2. Miroslav Čermák

  Takhle to pak dopadá, když chcete po X letech prodat:

  https://ostatni.bazos.cz/inzerat/109655674/hodinky-dic.php
  https://ostatni.bazos.cz/inzerat/109682332/svycarske-hodinky-dic-s-diamanty.php
  https://obleceni.bazos.cz/inzerat/109834032/Diamantovy-prsten-s-certifikatem-vel-58-DIC.php

  Jistota více jak 50% ztráty.

 3. Miroslav Čermák

  Z komunikace s obchodním zástupcem vyplynulo, že za programem „Diamantová jistota“ stojí Evropská společnost D.I.C. SERVICES SE s IČO 24238953 se sídlem v Praze a za společnost jedná jediný člen představenstva a to JIŘÍ STAŠEK.

 4. Miroslav Čermák

  Tohle nevypadá dobře: https://www.penize.cz/dluhopisy/433429-penize-nevratime-muze-za-to-covid-diamantove-dluhopisy-v-potizich


K článku “Diamantová jistota” se zde nachází 4 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: