Diamantová jistota

Podařilo se mi zachytit zvýšené množství e-mailů s nabídkou investice do diamantů od společnosti Diamonds International Corporation, zkr. DIC.

Ta nyní přichází na trh se zcela novým programem nazvaným „Diamantová jistota“. Odkazy v mailu pak vedou na stránky https://www.diamondcertainty.com/cs/.

Zvláštní je, že společnost DIC neuvádí na svých stránkách právní formu ani sídlo, jen adresu showroomu, a nelze ji pod tímto názvem dohledat ani v obchodním rejstříku. Jak by to také šlo, když 20. 10. 2017 došlo k přejmenování této společnosti na Impello Palma a.s., o čemž se na svých stránkách ani nenamáhá informovat.

Zdá se, že podle výše odkazovaného výpisu původně vystudovaný lékař a specialista na síťový marketing MUDr. Luboš Říha již není ani ředitel ani člen správní rady této společnosti a místo něj tam figuruje jakýsi Coralyn Pacheco Romero. Ale neřešme majetko-právní stavy, ani osobnost a charisma pana presidenta.

Podstatné je, že v rámci této kampaně jsou oslovováni vysoce postavení manažeři a zaměstnanci, u kterých lze vzhledem k jejich pracovnímu zařazení předpokládat nadprůměrný příjem a možnost, že by se mohli k investici do diamantů nechat snadněji přesvědčit, např. i pomocí tohoto videa.

Zde pak najdete ještě jedno starší video od Milana Sedláčka, který byl svého času také dost aktivní, ale nyní je jeho web nedostupný, nicméně k jeho článkům se lze stále dostat. Další výraznou tváří je pak pan Jiří Stašek, video zde anebo Jiří Hladík, video zde. A zapomenout nesmíme ani na finalistku České Miss 2017 a nyní PR manažerku Markétu Matoušovou, která má ráda cestování, sport, modeling a všechny krásné věci, jako jsou diamanty, video zde.

Ovšem pozor, kromě těchto oficiálních představitelů společnosti, je zde ještě spousta dalších partnerů, z nichž někteří mají profily i zde na LinkedIn, takže můžete být osloveni i touto cestou. Odkazy sem dávat nebudu, vyhledat si je můžete sami, ale je možné, že dříve si najdou oni vás. (Pokud jste již byli kontaktováni a váháte, zda do toho jít, přečtěte si toto.)

Celá kampaň ohledně výhodnosti investice do diamantů a vybudování pasivního příjmu jest vedena velice profesionálně, od působivé webové prezentace, propagačních videí na youtube, přes personifikované e-maily, až po diskrétní osobní komunikaci.

Mějte se však na pozoru, v rámci kampaně je využíváno pokročilých technik sociálního inženýrství a argumentačních klamů k tomu, abyste nakoupili a případně se i vy sami stali distributorem a zajistili si vedlejší příjem.

Nemám nic proti vedlejšímu příjmu a diverzifikaci portfolia, ostatně je to naprosto legitimní způsob zvládání rizika. Problém je zde v něčem zcela jiném – vysoké ceně těchto diamantů a nízké návratnosti. Jinými slovy, za cenu za jakou je koupíte, je už nikdy nejspíš neprodáte, a spíš proděláte, a s tím je nutné počítat.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky: ,

 1. Anonymous

  Další motivační video:
  https://www.youtube.com/watch?v=Agn0IkvQgJA

 2. Miroslav Čermák

  Takhle to pak dopadá, když chcete po X letech prodat:

  https://ostatni.bazos.cz/inzerat/109655674/hodinky-dic.php
  https://ostatni.bazos.cz/inzerat/109682332/svycarske-hodinky-dic-s-diamanty.php
  https://obleceni.bazos.cz/inzerat/109834032/Diamantovy-prsten-s-certifikatem-vel-58-DIC.php

  Jistota více jak 50% ztráty.

 3. Miroslav Čermák

  Z komunikace s obchodním zástupcem vyplynulo, že za programem „Diamantová jistota“ stojí Evropská společnost D.I.C. SERVICES SE s IČO 24238953 se sídlem v Praze a za společnost jedná jediný člen představenstva a to JIŘÍ STAŠEK.

 4. Miroslav Čermák

  Tohle nevypadá dobře: https://www.penize.cz/dluhopisy/433429-penize-nevratime-muze-za-to-covid-diamantove-dluhopisy-v-potizich


K článku “Diamantová jistota” se zde nachází 4 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: