Data Leak Awards

Dne 17. 4. 2013 byly v prostorách pražského divadla Karlín slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Data Leak Awards, a uděleny anticeny organizacím v České republice i v zahraničí, kterých se únik informací týkal.

Hlavním důvodem pořádání této soutěže, která by měla probíhat každý rok, je snaha upozornit na nejčastější příčiny, které k úniku citlivých informací vedou a jak těmto incidentům předcházet.

Data Leak Awards - porota

Odborná porota ve složení Miroslav Čermák, Ota Čermák, Miloš Čermák vyhlásila vítěze ve 4 kategoriích:

  • Veřejný sektor v České republice, kde cenu získalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy za únik informací o výši dotací určených několika stovkám studentů včetně jejich jména, adresy a data narození.
  • Soukromý sektor v České republice, kde cenu získala společnost Penta Investments s.r.o. za to, že se na jejich webu téměř rok nacházely jména, adresy, e-maily, telefonní čísla a celé životopisy několika tisíc lidí, které se u této společnosti ucházeli o práci.
  • Veřejný sektor v zahraničí, kde cenu získala organizace NASA za únik citlivých informací o několika desítkách tisíc zaměstnancích, která se nacházela na ukradeném notebooku, který nebyl nijak zabezpečen.
  • Soukromý sektor v zahraničí, kde cenu získala společnost PricewaterhouseCoopers, kdy její zaměstnanec, vykonávající audit ve společnosti Under Armor Inc., zaslal poštou nezašifrovaný přenosný disk obsahující jména, čísla sociálního pojištění a informace o platech zaměstnanců auditované společnosti.
Data Leak Awards - ceny pro viteze

Cenou pro vítěze byla kostka ledu s jedničkami a nulami, která postupně roztávala a symbolizovala tak únik informací.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Data Leak Awards” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: