Data Leak Awards

Dne 17. 4. 2013 byly v prostorách pražského divadla Karlín slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Data Leak Awards, a uděleny anticeny organizacím v České republice i v zahraničí, kterých se únik informací týkal.

Hlavním důvodem pořádání této soutěže, která by měla probíhat každý rok, je snaha upozornit na nejčastější příčiny, které k úniku citlivých informací vedou a jak těmto incidentům předcházet.

Data Leak Awards - porota

Odborná porota ve složení Miroslav Čermák, Ota Čermák, Miloš Čermák vyhlásila vítěze ve 4 kategoriích:

  • Veřejný sektor v České republice, kde cenu získalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy za únik informací o výši dotací určených několika stovkám studentů včetně jejich jména, adresy a data narození.
  • Soukromý sektor v České republice, kde cenu získala společnost Penta Investments s.r.o. za to, že se na jejich webu téměř rok nacházely jména, adresy, e-maily, telefonní čísla a celé životopisy několika tisíc lidí, které se u této společnosti ucházeli o práci.
  • Veřejný sektor v zahraničí, kde cenu získala organizace NASA za únik citlivých informací o několika desítkách tisíc zaměstnancích, která se nacházela na ukradeném notebooku, který nebyl nijak zabezpečen.
  • Soukromý sektor v zahraničí, kde cenu získala společnost PricewaterhouseCoopers, kdy její zaměstnanec, vykonávající audit ve společnosti Under Armor Inc., zaslal poštou nezašifrovaný přenosný disk obsahující jména, čísla sociálního pojištění a informace o platech zaměstnanců auditované společnosti.
Data Leak Awards - ceny pro viteze

Cenou pro vítěze byla kostka ledu s jedničkami a nulami, která postupně roztávala a symbolizovala tak únik informací.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Data Leak Awards” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: