Chystá se sofistikovaný útok na banky ve spolupráci s někým zevnitř?

cybercrime

Europol upozornil na připravovaný sofistikovaný útok ruských hackerů na banky po celém světě s cílem vyvést z nich 1 miliardu dolarů.

K tomu má být údajně využito i spolupráce stávajících zaměstnanců bank, kteří by útočníkům měli pomoci obejít kontrolní mechanismy, aby bylo možné z bank vyvést velké množství peněz, aniž by si toho někdo všimnul.

Na to, abych odtušil, že než páchat tisíce malých krádeží, tak je pro kyberkriminálníky výhodnější udělat jednu velkou ránu, nemusím být Troels Oerting, vedoucí Evropského centra Europolu pro boj proti kyberkriminalitě v Haagu.

Vyvstává však otázka, zda se informace o připravovaném útoku zakládá skutečně na nějakých odposleších nebo jen výše zmíněné myšlenkové konstrukci, a proč byla zveřejněna právě teď.

Není totiž bez zajímavosti, že tato zpráva přichází několik dní poté, co zástupci Interpolu, Europolu a Kaspersky ohlašují, že podepsali dohodu o prohloubení vzájemné spolupráce za účelem dosažení vyšší úrovně bezpečnosti v kyberprostoru a společném postupu proti kyberzločincům.

Je zřejmé, že když nic, tak tato informace o plánovaném útoku minimálně vzbudí pozornost veřejnosti a bank a zvýší zájem o bezpečnostní produkty a služby.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:

  1. Hana Jelínková

    Na otázku v článku zda se informace o připravovaném útoku zakládá skutečně na nějakých odposleších nebo jen výše zmíněné myšlenkové konstrukci, a proč byla zveřejněna právě teď lze odpovědět jedině Hádejte, můžete jednou a správně je za b.


K článku “Chystá se sofistikovaný útok na banky ve spolupráci s někým zevnitř?” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: