Chcete získat A+ v SSL Labs hodnocení i v roce 2017?

A+Společnost Qualys oznámila, co budou v následujícím roce při posuzování bezpečnosti webů hodnotit, a co musíte udělat pro to, abyste v hodnocení obdrželi nejvyšší možné hodnocení A+.

Pořiďte si certifikát od důvěryhodné certifikační autority, a zkontrolujte, že žádný z certifikátů v řetězci důvěry nepoužívá obsolentní hashovací funkci SHA1.

Přestaňte vůbec podporovat hashovací funkci SHA1 a šifry, které používají klíč kratší než 128 bitů, tj. např. symetrickou šifru 3DES, a dále pak proudovou RC4. Odstraňte podporu TLS 1.1 a 1.2 a povolte jen TLS 1.3 protokol. Přidejte podporu pro AEAD
(Authenticated Encryption with Associated Data).

Dále pak aktivujete HSTS a HSTS preloading, Forward Secrecy, TLS Fallback Signaling Cipher Suite Value za účelem zabránění útoku typu Protocol Downgrade Attacks a v neposlední řadě i OCSP stapling.

Vidíme, že oproti letošnímu roku došlo ke zpřísnění požadavků, což je v pořádku. Na druhou stranu je však nutné uvést, že web, který nejvyššího hodnocení nedosáhne, tak nemusí být nutně méně bezpečný.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

  1. Miroslav Čermák

    Budete-li nadále používat SHA1, tak počítejte se snížením hodnocení na T. A pokud budete používat 3DES v TLS 1.2, tak počítejte se zhoršením na C a pokud budete používat klíč kratší než 112 bit, tak dokonce na F. Více na blogu společnosti Qualys. Jak vlastní hodnocení probíhá, je uvedeno v SSL Server Rating Guide.


K článku “Chcete získat A+ v SSL Labs hodnocení i v roce 2017?” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: