BYOD vs. COPE

V současné době se začínají některé firmy opět zamýšlet nad tím, zda zaměstnanci raději neposkytnout firemní zařízení a nepovolit mu jeho používání i pro soukromé účely.

Zda se, že po počátečním nadšení pro BYOD, přichází vystřízlivění. V této souvislosti se objevila i nová zkratka COPE (Corporate Owned Personally Enabled) a někteří neváhají dokonce hovořit i o zcela novém přístupu k řešení této problematiky. Samozřejmě, že se o žádný nový přístup nejedná, spíš je to krok zpět, ale to ještě neznamená, že se tím mnohé problémy neřeší.

Vše souvisí s tím, jak zajistit bezpečnost informací během celého jejich životního cyklu a dále pak jak snížit náklady na hlasové a datové služby. Problém nepředstavuje ani tak odpor zaměstnanců vůči bezpečnostním politikám, které jsou na jejich zařízeních vynucovány, jako to, že v některých evropských zemích je mazání soukromých dat protizákonné, takže remote wipe v případě propuštění takového pracovníka může být problém. A jsou zde i další otázky, které je nutné v souvislosti s BYOD device řešit, a které si zatím málokterá organizace uvědomuje, natož řeší.

Čí SIM karta v telefonu bude? Uvědomujete si, že v okamžiku, kdy se v telefonu bude nacházet SIM karta vašeho zaměstnance, tak mu zůstává i poté, co ho propustíte a klienti mu pak mohou dál volat na jeho soukromé číslo a stejně tak i on jim může volat a oni se mohou domnívat, že je ještě stále vaším zaměstnancem. V případě, že je SIM karta firemní, tak ji jednoduše můžete nechat zablokovat nebo ji předat novému zaměstnanci, který nastoupil na stejnou pozici.

Kdo bude platit paušál? Počítejte s tím, že pokud bude v telefonu SIM karta zaměstnance, tak bude chtít, abyste mu hradili minimálně část paušálu, a to se vám může značně prodražit, protože zaměstnanci mohou využívat služeb různých operátorů a s nimi mohou mít uzavřené i různé smlouvy. Vy jako firma pravděpodobně oslovíte jednoho telefonního operátora, a tan vám poskytne obrovskou slevu a navíc budete moci snadno kontrolovat, jak váš zaměstnanec využívá datové a hlasové služby, na jaká tel. čísla volá apod.

Kdo bude platit opravu/krádež zařízení, pokud k ní dojde v souvislosti s plněním pracovních povinností?

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,


K článku “BYOD vs. COPE” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: