BYOD vs. COPE

V současné době se začínají některé firmy opět zamýšlet nad tím, zda zaměstnanci raději neposkytnout firemní zařízení a nepovolit mu jeho používání i pro soukromé účely.

Zda se, že po počátečním nadšení pro BYOD, přichází vystřízlivění. V této souvislosti se objevila i nová zkratka COPE (Corporate Owned Personally Enabled) a někteří neváhají dokonce hovořit i o zcela novém přístupu k řešení této problematiky. Samozřejmě, že se o žádný nový přístup nejedná, spíš je to krok zpět, ale to ještě neznamená, že se tím mnohé problémy neřeší.

Vše souvisí s tím, jak zajistit bezpečnost informací během celého jejich životního cyklu a dále pak jak snížit náklady na hlasové a datové služby. Problém nepředstavuje ani tak odpor zaměstnanců vůči bezpečnostním politikám, které jsou na jejich zařízeních vynucovány, jako to, že v některých evropských zemích je mazání soukromých dat protizákonné, takže remote wipe v případě propuštění takového pracovníka může být problém. A jsou zde i další otázky, které je nutné v souvislosti s BYOD device řešit, a které si zatím málokterá organizace uvědomuje, natož řeší.

Čí SIM karta v telefonu bude? Uvědomujete si, že v okamžiku, kdy se v telefonu bude nacházet SIM karta vašeho zaměstnance, tak mu zůstává i poté, co ho propustíte a klienti mu pak mohou dál volat na jeho soukromé číslo a stejně tak i on jim může volat a oni se mohou domnívat, že je ještě stále vaším zaměstnancem. V případě, že je SIM karta firemní, tak ji jednoduše můžete nechat zablokovat nebo ji předat novému zaměstnanci, který nastoupil na stejnou pozici.

Kdo bude platit paušál? Počítejte s tím, že pokud bude v telefonu SIM karta zaměstnance, tak bude chtít, abyste mu hradili minimálně část paušálu, a to se vám může značně prodražit, protože zaměstnanci mohou využívat služeb různých operátorů a s nimi mohou mít uzavřené i různé smlouvy. Vy jako firma pravděpodobně oslovíte jednoho telefonního operátora, a tan vám poskytne obrovskou slevu a navíc budete moci snadno kontrolovat, jak váš zaměstnanec využívá datové a hlasové služby, na jaká tel. čísla volá apod.

Kdo bude platit opravu/krádež zařízení, pokud k ní dojde v souvislosti s plněním pracovních povinností?

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky: ,


K článku “BYOD vs. COPE” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: