Autentizace: obskurní autentizační metody – 4. díl

V tomto seriálu se věnujeme obskurním autentizačním metodám, které se neuchytily a nejsou proto moc známé, tentokrát se podíváme na systém založený na kreslení obrázku.

Uživateli je zobrazena mřížka o velikosti 5×5 a je požádán, aby do ní zakreslil nějaký jednoduchý obrázek. Ve druhém kroku je požádán, aby obrázek nakreslil znovu. Tímto způsobem dojde k pořízení a uložení grafického hesla. Vlastní autentizace pak probíhá tak, že je uživatel požádán, aby nakreslil svůj obrázek, který slouží jako heslo, a pokud ho nakreslí správně, je přihlášen.

Pro uživatele by mělo být snadné si zapamatovat, co nakreslili. Dokážou ale svojí kresbu bezchybně zopakovat? Nakreslit obrázek může být problém, neboť systém vyhodnocuje, nejen zda se obrázek nachází na stejných souřadnicích, ale i zda byl vytvořen stejnými tahy a ve stejném pořadí. Pokud by tyto charakteristiky nevyhodnocoval, stačilo by malwaru získat pro přihlášení pouze screenshot obrazovky. Z provedeného výzkumu vyplynulo, že uživatelé kreslí spíše jednoduché obrázky (nejčastěji se jednalo o písmena a čísla) a nevyužívají plně prostor, který se jim nabízí.

Níže uvedené metody autentizace jsou podle jejich autorů jednoduché na pochopení a snadno použitelné. A co vy, chtěli byste je používat?

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Autentizace: obskurní autentizační metody – 4. díl” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: