Asus Transformer Book T100TA s Windows 10 a MS Office Home & Student 2013

asus-transformerVýše uvedené konvertibilní zařízení s Windows 8 jsem pořídil za pouhé 3000 Kč a nahradil s ním svůj letitý miditower s Windows XP.

Toto konvertibilní zařízení používám nyní jako své hlavní a to jak na běžnou kancelářskou práci, kódování a správu webu, tak i na surfování po internetu a přehrávání multimédií nejrůznějšího typu.

Později, když se mi zobrazila možnost bezplatné aktualizace na Windows 10, tak jsem ji rovněž využil. Jo jo, není nad to zbavit se dlaždic a mít zpět oblíbenou nabídku Start.

Zařízení je vybaveno microHDMI portem, přes který lze připojit externí monitor nebo projektor. Tedy pokud se nerozhodnete pro bezdrátové připojení, které je díky technologii Miracast též možné, a je lepší volbou než neustále odpojování a připojování kabelu.

V případě připojení externího LCD monitoru v menu „Možnosti grafického adaptéru“ zvolte „Výstup do“ a „Digitální displej“ nebo „Rozšířená plocha“, protože pokud zvolíte „Klonování zobrazení“ tak nebude na externím monitoru obraz přes celou obrazovku, nýbrž bude použito nativní rozlišení integrované obrazovky a to je pouhých 1368×768.

Zařízení má dva USB porty, a to klasický a mikro. Klasický USB port se nachází v oddělitelné klávesnici s touchpadem, která zároveň slouží i jako kryt. Micro USB port se nachází v tabletu, a jen přes něj se dá zařízení dobíjet. (Baterie je umístěna pouze v tabletu.)

Díky 2 USB portům je možno zařízení nabíjet a zároveň mít připojenu externí bezdrátovou klávesnici a myš nebo harddisk. To nebylo u zařízení disponujících jen 1 USB portem možné a nedalo se tak hovořit o plnohodnotném nahrazení klasického desktopu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení, které není úplně nové, tak výdrž na baterie je trochu nižší deklarovaných 11 hodin, nicméně 8 hodin je pro mne zcela dostačujících.

Budete-li přidávat jako další jazyk Angličtinu, doporučuji zvolit „Angličtina Spojené státy“, protože pokud zvolíte „Angličtina Spojené království“, budou se vám nejspíš po stisknutí symbolů na horní řadě, kde jsou umístěny numerické klávesy a znaky české abecedy, zobrazovat jiné znaky.

Pokud jde o výpočetní výkon, tak ani zde si nemohu stěžovat. Ale pravda, neprovozuji na tomto zařízení žádné výpočetně náročné aplikace a hry, takže mi 2GB operační paměť, 32GB interní paměť a 4jádrový procesor Intel Atom Z3740 zcela stačí.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Asus Transformer Book T100TA s Windows 10 a MS Office Home & Student 2013” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: