Asus Transformer Book T100HA s předinstalovanými Windows 10

Asus-Transformer-Book-T100HAOproti staršímu bratříčkovi, který má tělo z plastu, má tento displej uložen v hliníkovém plášti, takže působí podstatně bytelněji, a navíc je i o něco tenčí.

Další viditelný rozdíl pak spočívá v přítomnosti zadní 5MP kamery a přesunu klasického USB portu z levého na pravý bok. K posunutí rovněž došlo i audio konektoru pro jack 3,5, micro HDMI a micro USB konektoru, přes který se tablet nabíjí, směrem dále od kloubu.

Umístění USB na pravém boku poblíž kloubu hodnotím jako pozitivní krok, protože všechny kabely se pak nacházejí na jedné straně, tedy pokud nevyužijete možnosti připojení na levém boku, kde se nachází nový USB 3.1 C port, který nabízí až 10x vyšší rychlost přenosu oproti USB 2.0. Slot pro micro SD kartu se stejně jako u staršího modelu nachází na pravém boku.

Další změny už nejsou vidět. Např. vyšší rozlišení, kterého doznala přední kamera, ta má nyní 2MP. 10,1″ IPS displej, má oproti starší verzi, která měla poměr stran 16:9 a rozlišení 1366×768, poměr stran 16:10 a rozlišení 1280×800. U tohoto modelu výrobce dále uvádí dotykové ovládání s 10 dotykovými body, u předchozího modelu T100TA jich bylo 5. (2 dotykové body chápu, 5 dejme tomu ještě taky, ale 10? K čemu je to dobré? Vysvětlí mi to někdo?)

Pokud jde o další technické parametry, tak tento model obsahuje 4jádrový Intel Z8500 Cherry Trail procesor, a disponuje 2GB RAM paměti a 32GB pro data. Reálně však 27GB a méně, protože zbytek zabírá 64bitový operační systém Windows 10, který je již předinstalován. Na starším modelu byly 32bitové Windows 8.1 s možností upgradu na Windows 10.

Připojení externího monitoru a setu bezdrátové klávesnice a myši je stejně jako u předchozí verze bezproblémové. Stále však přetrvává problém s tím, že když je toto konvertibilní zařízení otevřené, tak na stole klouže, protože gumové nožičky se zvednou do vzduchu a zařízení stojí na kovovém plášti displeje.

Jednou rukou tento model rovněž neotevřete a také zastrčení kabelů do příslušných konektorů vyžaduje trochu cviku, trpělivosti a nutnosti zařízení přidržovat, aby vám neodjelo. Obzvláště zasunutí USB konektoru jde velice ztuha.

Pokud jde o oddělení tabletu od klávesnice a jeho opětovné nasazení, tak to je naproti tomu pocitově jednodušší než u předchozí verze a to díky magnetům, které displej ke klávesnici přitáhnou.

Na běžnou práci je výkon tohoto zařízení více než dostačující a zklamat by vás neměla ani baterie, která by na plné nabití měla vydržet až úctyhodných 12 hodin. Tedy ještě o hodinu déle než u T100TA.

Prodejní cena kolem 10 tisíc Kč je však stále poměrně vysoká, nicméně na internetu se dá tento model sehnat i za výrazně nižší cenu. Více informací na stránkách výrobce Asus.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Asus Transformer Book T100HA s předinstalovanými Windows 10” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: