Apple iOS: I v App Store se mohou nacházet škodlivé aplikace

Chyba v iOS 4.3 až 5 umožňuje útočníkovi převzít kontrolu nad zařízením a daty uživatele, který si nainstaluje a spustí aplikaci, jež této chyby využívá.

Na tuto zranitelnost kontroverzním způsobem upozornil bezpečnostní expert Charlie Miller, kterému se podařilo svojí aplikaci InstaStock, jež této zranitelnosti využívá, dostat přes ověřovací proces Applu na App Store. To vyvolává otázku, jak důkladně vlastně Apple kontroluje aplikace, které na App Store vystavuje, a zda se v App Store nemohou nacházet i další aplikace, které této zranitelnosti využívají.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:

  1. vh

    Pokud jsem to pochopil dobře, tak našel způsob, jak z aplikace využít jisté privilegované funkce systému, které uživatelské aplikace nemají mít k dispozici. Otázkou je, co volání takových funkcí brání – zda administrativně kontrola aplikace při schvalování nebo zda tomu má bránit samotný iOS. Pokud samotný iOS, je to chyba systému, co by měla být opravena. Jak to vidí ostatní?


K článku “Apple iOS: I v App Store se mohou nacházet škodlivé aplikace” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: