Android trojan BankBot cílil na klienty 420 bank, bohužel i několika českých

Došlo přesně k tomu, co jsme předpokládali a na co jsme upozorňovali již koncem ledna, tedy že se bude bankovní malware BankBot dál šířit.

Netrvalo to věru dlouho. A opět se ukázalo, že Google Bouncer anebo jak se ten nástroj na detekci malware teď jmenuje, není zdaleka schopen detekovat veškerý malware, který se na Google Play nachází.

Silně obfuskovaný bankovní trojan BankBot, který se specializuje na odchytávání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví, se na něm nacházel pod různými názvy. Jako klasický trojan pak plnil svou úlohu a na pozadí odchytával SMS nebo zobrazoval falešnou obrazovku bankovní aplikace.

Jednoduše monitoroval spuštěné aplikace a falešnou obrazovku zobrazoval v okamžiku, kdy uživatel sám bankovní aplikaci spustil a chtěl se do ní přihlásit. Seznam všech bankovních aplikací je uveden zde.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Android trojan BankBot cílil na klienty 420 bank, bohužel i několika českých” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: