All-in-One řešení zpravidla nebývá Best-of-Breed

Je lepší si pořídit víceúčelové zařízení, které v sobě integruje všechny potřebné funkce nebo je lepší si pořídit samostatná zařízení pro jednotlivé účely?

Z pohledu provozních nákladů je zcela jistě výhodné mít jedno zařízení, které umí všechno. Už jen proto, že takové zařízení bude mít nejspíš jen jeden zdroj, zabere méně místa, bude ho jednodušší spravovat a bude nám stačit uzavřít smlouvu jen s jedním partnerem, který pro nás bude zajišťovat servisní podporu. Takové zařízení bude mít zcela jistě nižší TCO.

Otázkou však je, zdali si s all-in-one řešením pořizujeme skutečně to nejlepší tzv. best-of-breed, co můžeme mít a zda se nejedná o security trade-off, neboť bezpečnost, kterou by organizace mohla získat pořízením jednotlivých funkcí od těch nejlepších dodavatelů, vymění v podstatě za levnější řešení od jednoho výrobce, jež nemusí být tím nejlepším a zároveň může představovat i SPOF (Single Point Of Failure).

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.


K článku “All-in-One řešení zpravidla nebývá Best-of-Breed” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: